Erasmus+
Jean Monnet Module
Project 101127051 ‒ Post-war rebuilding
Call: ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH
Project ID: 101127051
PIC: 937384818
Кафедра: Міського будівництва
Дата початку: 1 листопаду 2023
Тривалість проєкту: 3 роки
Бюджет проєкту: 30 тис. €
Соціальні мережі: facebook, instagram, YouTube
Анотація. У зв’язку зі складною ситуацією, що склалася в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення та агресії з боку російської федерації, актуальною є проблема вирішення питань післявоєнної відбудови нашої держави відповідно до досвіду країн у Європейський Союз. Відбудова, яка відбуватиметься у післявоєнний період базуватиметься на досвіді країн ЄС і дозволить забезпечити комфортне безпечне середовище для проживання та життєдіяльності населення. Проекти повоєнної відбудови можуть стати одними з пілотних освітніх проектів у рамках інтегрованого розвитку відповідно до європейських принципів і цінностей. У зв’язку з післявоєнною відбудовою в Україні кілька міст буде створено практично з нуля. Важливо, що ця реконструкція має бути зваженою і базуватиметься на досвіді країн ЄС, нових підходах в архітектурі та урбаністиці, щоб зробити українські міста більш зручними та інклюзивними для мешканців. Крім того, щоб рухатися до Європи, нам потрібно буде продовжувати досліджувати реформи, які передбачені в рамках регенерації міст. В Україні буде запроваджено європейську систему сертифікації. Звісно, потрібно враховувати і реновацію будівель, оскільки це одна зі складових сталого розвитку у світі, а в європейських країнах є основою при будь-якій реконструкції.
Цілями проекту є створення навчального контенту для студентів бакалаврату та магістратури про комплексний та послідовний підхід, величезний досвід, законодавчу базу країн ЄС щодо післявоєнної відбудови та сталого розвитку міст; факультативний дистанційний курс на базі платформи Moodle з вільним доступом для студентів українських ВНЗ та інших бажаючих.
Основними завданнями проєкту є:
- Створення навчального контенту для студентів про методи та події у післявоєнній відбудові міст країн ЄС (лекції, презентації, путівники тощо).
- Створення нової дисципліни «Післявоєнна відбудова міст в Україні відповідно до досвіду країн ЄС» для студентів інших спеціальностей як дистанційного факультативного модуля так і для інших осіб, особливо для людей з інвалідністю, таких як маломобільні верстви населення, чи тих котрі переселилися з тимчасово окупованих територій.
- Проведення заходів для сприяння зацікавленню законами, нормативними актами та програмами Європейського Союзу у сфері реконструкції, реновації, енергоефективності міських територій, житлових і громадських будівель і споруд, європейського досвіду післявоєнної відбудови котрі дозволять Україні швидко інтегруватися в європейську спільноту.
- Створення міжуніверситетської мережі в новому підході ЄС до відновлення територій і будівель, які були зруйновані під час війни між Україною та російською федерацією (три основні українські університети за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія», навчальна програма «Міське будівництво та господарство»)
Основними результатами є навчальні матеріали, презентації, лекції, семінари, конференції, дистанційний курс, наукові статті, посібники, листівки, брошури, академічні видання, академічні публікації, аудіовізуальні медіа продукти.
КОМАНДА