Історія кафедри

grad bud 1933

Офіційну дату заснування кафедри міського будівництва пов'язують з 1934 роком. Багато разів змінювалося її назва - кафедра планування міст, кафедра містобудування і т.п. Однак сам факультет планування населених місць Харківського інституту комунального господарства був відкритий ще раніше - в 1930 році, практично одночасно з інститутом ДІПРОМІСТО. Між двома установами, що перебували в одній будівлі, по вул.Революції, 12, існував тісний взаємозв'язок і саме на Харківський інститут комунального господарства було покладено завдання підготовки кадрів для інституту Діпромісто. Провідні фахівці та науковці м. Харкова - столиці УРСР, які стояли біля витоків радянського містобудування і створювали його теорію, були активно залучені в педагогічну діяльність. Серед викладачів кафедри того періоду можна відзначити такі славні імена як проф. А.Л.Ейнгорн (зав.кафедрою містобудування, почесний член Королівського інституту британських архітекторів), декан факультету, видатний український містобудівник П.П.Хаустов, доц. А.В.Касьянов (головний архітектор м.Харкова післявоєнного періоду), доц. Д.А. Богоряд, доц. Г.В.Шелеховський, доц. І.І.Малоземов та ін. 

   Практично з перших днів роботи в інституті були організовані проектні майстерні, що забезпечували для студентів зв'язок з практикою і мобілізували найкращі кваліфіковані містобудівні кадри України. При інституті працював Науково-виробничий відділ, який виконав до 1941 року понад 200 проектних робіт. Серед них проекти планування, комунального будівництва, проекти громадських будівель і проекти українських санаторіїв.

   Під час Великої вітчизняної війни, у важкий для нашої держави час, перебуваючи в евакуації ХІІКБ вдалося організувати роботу відразу декількох кафедр архітектурно-будівельного профілю: планування міст, садово-паркової архітектури, архітектурної композиції та інженерно-будівельних дисциплін.


We have 38 guests and no members online

Харків:

Розклад дзвінків

1 пара:  8-30 - 10-05

2 пара: 10-15 - 11-50
3 пара: 12-35 - 14-10
4 пара: 14-20 - 15-55
5 пара: 16-05 - 17-40
6 пара: 17-50 - 19-25

Кафедра міського будівництва