Офіційну дату заснування кафедри міського будівництва пов'язують з 1934 роком. Багато разів змінювалася її назва - кафедра планування міст, кафедра містобудування та т.п. Однак сам факультет планування населених місць Харківського інституту комунального господарства був відкритий ще раніше - в 1930 році, практично одночасно з інститутом ДІПРОМІСТО. Між двома установами, які перебуваютьзнаходились в одній будівлі, на вул. Революції 12, існував тісний взаємозв'язок і саме на Харківський інститут комунального господарства було покладено завдання підготовки кадрів для ДІПРОМІСТА.

Провідні фахівці та вчені м. Харкова - столиці УРСР, які брали участь у розбудові радянського містобудування і створювали його теорію, були активно залучені до педагогічної діяльністі. Серед викладачів кафедри того періоду можна відзначити такі славні імена як проф. А.Л.Ейнгорн (зав.кафедрою містобудування, почесний член Королівського інституту британських архітекторів), декан факультету, видатний український містобудівельник П.П.Хаустов, доц. А.В.Касьянов (головний архітектор м. Харкова післявоєнного періоду), доц. Д.А. Богоряд, доц. Г.В.Шелеховскій, доц. І.І.Малоземов та ін.

Практично з перших днів роботи в інституті були організовані проектні майстерні, які забезпечували для студентів зв'язок з практикою і мобілізували найкращі і кваліфіковані містобудівні кадри України. При інституті працював Науково-виробничий відділ, який виконав до 1941 року більше 200 проектних робіт. Серед них проекти планування, комунального будівництва, проекти громадських будівель і проекти відомих українських санаторіїв.

Під час Великої вітчизняної війни, у важкий для нашої держави час, перебуваючи в евакуації ХІІКСу вдалося організувати роботу відразу декількох кафедр архітектурно-будівельного профілю: планування міст, садово-паркової архітектури, архітектури, архітектурної композиції та інженерно-будівельних дисциплін.

У 1947 р. новоствореним Міністерством освіти УРСР була проведена реорганізація вузів м.Харкова будівельного профілю і створена нова спеціальність - "Міське будівництво та господарство".

Серед педагогів і вчених кафедри міського будівництва різних років необхідно відзначити таких видатних особистостей як Р.Е.Любарскій, Л.М.Тюльпа, П.Е.Шпара, Е.А.Святченко та ін.

Розклад дзвінків

1 пара:  8-30 - 10-05